fbpx
(Savi)Masažai

Kankina galvos ir kaklo skausmas? 8 būdai, kaip sau padėti


Atsimenu vieną klientę, kuri pas mane pirmą kartą atėjo gražią vasaros dieną. Moteris buvo apsirengusi elegantiškai, bet jos akysbuvo pilnos pykčio, nusivylimo visu pasauliu ir tiesiog galėjai jausti žaibus skraidančius į visus šonus.
Ji daug nešnekėjo, bet matėsi, kad bėda bėdelė ir tik pasakė, kad jaučia įtampą pečiuose. Po trumpo masažo klientės veideatsirado šypsena ir išeinant ji juokėsi, nes tik dabar pamatė, kad vasara atėjo.


„Kada paskutinį kartą darėtės masažą?“ – tai klausimas, kuriuo aš pradedu pirmą kontaktą su klientu. Atsakymų, žinoma, būnaįvairių, bet vienas iš dažniau pasitaikančių – „senokai“.

„Visada rekomenduoju darytis profilaktiškai bent pečių juostos ir kaklomasažą, kadangi būtent šiose vietose kaupiasi visos mūsų fizinės irpsichologinės problemos“


Tikrai neteisiu žmonių prioritetų pasirinkimo, tačiau visada rekomenduoju darytis profilaktiškai bent
pečių juostos ir kaklo masažą .Kodėl? Todėl, kad tai yra vieta, kur kaupiasi visos mūsų fizinės ir psichologinės problemos.


Galvos ir kaklo skausmo atsiradimo priežastys
Norėdama padėti panaikinti skausmus ir užkirsti kelią jiems sugrįžti, visada skatinu suprasti, kokios priežastys tam galėjo turėtiįtakos. Darant masažų sesiją rezultatas būna žymiai efektyvesnis ir ilgalaikiškesnis, jei skiriama laiko priežasčių panaikinimui.Pavyzdžiui, 16–metė klientė turi pastovų kaklo ir pečių skausmą, kuris atsiranda dėl nešiojamos sunkios kuprinės ant vieno peties.Atrodo elementaru, bet dažnai tai per daug paprasta, kad būtų efektyvu. Panaikinus šią priežastį užtenka atpalaiduoti raumenynąmasažo metu ir problema dingsta.


Raumenų pertempimas

Raumenų pertempimas gali atsirasti per ilgai sėdint prie kompiuterio ar skaitant knygą nepatogioje pozicijoje. Taip pat nuopastovaus sunkių daiktų nešiojimo naudojant tik vienos pusės raumenis.


Netinkamas telefono naudojimas

Esame „išmaniųjų“ eroje, kurie mus dažnai priverčia pamiršti išorinį pasaulį ir tai, kas tikra. Žiūrėdami į mobiliuosius ekranus(telefonus, planšetes ir pan.) palenkus galvą, apkraunamas sprando ir kaklo raumenynas. Galva darosi sunkesnė, sprando ir kakloraumenys pavargsta ir spazmuoja – atsiranda kaklo skausmas.


Kaklo osteochondrozė
Tai šiuolaikinės visuomenės rykštė.
Osteochondrozė
– lėtinė liga, atsirandanti dėl stuburo tarpslankstelinių diskų degeneracijos.Šia liga gali sirgti įvairaus amžiaus ir bet kurios lyties žmonės, visgi dažniau nuo jos kenčia moterys.


Prasta laikysena

Šiais laikais sunku sutikti žmogų su idealia kūno laikyseną, bet manau visada reikėtų atkreipti į ją dėmesį bei stengtis kiek įmanomają tobulinti. Pačiam įvertinti savo kūno laikyseną galima pasidarius nuotrauką iš šono. Stovint tiesiai matosi ar čiurna, kelias, klubas,petys ir ausies spenelis yra vienoje tiesioje linijoje.


Pasislinkęs kaklo slankstelis

Dėl šios priežasties slanksteliai trinasi vienas į kitą ir užspaudžia nervus bei kraujagysles. Taip smegenys yra prasčiau aprūpinamoskrauju ir žmogų ima varginti kaklo skausmai bei galvos svaigimas. Be to, gali būti juntamas ūžimas ausyse ir skausmas „nusileisti “net iki pirštų galiukų.


Nepatogus miegojimas

Per kieta arba per minkšta pagalvė ar čiužinys, kurie neleidžia kūnui atsipalaiduoti.
Kitos galvos ir kaklo skausmo atsiradimo priežastys
Stresas, rūkymas, nutukimas, galvos ir kaklo trauma, raumenų uždegimas, diafragmos spazmai, žandikaulio ir sąkandžioproblemos, vėžys.


Kaip sau padėti?

Galvos ir kaklo skausmą mažinančios priemonės
Jei panaikinti priežastį nėra taip paprasta, rekomenduoju išsiugdyti naujus įpročius, kurie mažina skausmus.


Pečių juostos ir kaklo masažas

Esant įtampai pečiuose aš visada pradedu nuo malonių judesių ir tada žingsnis po žingsnio vis labiau ištempiu/atpalaiduojuraumenis. Be viso to mes pagerinam kraujo cirkuliaciją, limfinės sistemos tekėjimą ir nervų sistemos veiklą.

Tempimai bei kaklo raumenų stiprinimas
Kasdien atliekami tempimo pratimai sutvirtina nugaros raumenis bei padeda pagerinti ir išlaikyti taisyklingą laikyseną.

Tinkamas miegas

Tinkamas miegas yra tada, kai žmogaus kūnas ir protas pailsi. Pradžioje reikia įprasti eiti miegoti ir keltis panašiu laiku. Kūnuiregeneruotis reikia 7–8 val. ramaus miego ant tinkamo kietumo pagalvės bei čiužinio.

Tinkamame aukštyje naudojami telefonai, planšetės, knygos

„Text neck“ sindromas yra viena iš priežasčių, kodėl ligos, susijusios su galva, vis jaunėja. Nesprendžiant problemos atsirandalėtiniai galvos, pečių, kaklo skausmai, krypsta stuburas, prasideda slankstelių degeneracijos, gali atsirasti išvaržos ir net insultas.
Siekiant to išvengti reikėtų vaizdą laikyti akių aukštyje tam, kad pasiskirstytų galvos svorio centras.

Susitikti su draugais, dažniau išeiti į lauką pasivaikščioti
Baisūs laikai atėjo, kai žmonės viską bando optimizuoti ir laiko gyvam susitikimui nebelieka. Ši rekomendacija ne tik atitraukia nuokompiuterio, bet ir lavina tikro socializavimosi įgūdžius.
Pagulėti karštoje vonioje
Prisipilkite vonią karšto vandens, nes šiluma atpalaiduoja raumenis. Įlašinkite pora lašiukų eterinio aliejaus pagal poreikį.

Raumenų spazmus nuimantys eteriniai aliejai:
wintergreen (bruknuolė), panaway mišinukas, peppermint, copaiba, deeprelief mišinukas
Nuraminti nervų sistemą tinka:
lavender, stress away mišinukas, sandalwood, valerian, roman camomile

Medituoti
Grįžusi po sunkios dienos atsisėdi patogioje pozicijoje ir užmerki akis. Ramiai kvėpuojant vizualizuoji kaip susikaupusi įtampaišeina per galūnes iš tavo kūno. Tai turėtų užtrukti 10-15 min. Kartais skausmas yra tik mūsų galvoje ir išėjus psichologiniams spazmams viskas atsipalaiduoja ir skausmas tiesiog dingsta.

Nenešioti sunkių kuprinių ir krepšių
Jei tenka nešioti sunkius daiktus, tai reikėtų stengtis, kad svoris būtų pasiskirstęs ant abiejų pusių vienodai.

Visada lengviau yra rašyti, nei pačiai daryti. Tačiau tada nereikėtų skųstis ir galvoti, kad nėra sprendimo būdo. Priimkimesprendimą, pradėkime nuo mažų dalykų ir eikime link gražesnio rytojaus.


Ką darei tu, kai atsirado galvos ir kaklo skausmas? Pasidalink komentaruosesavo patirtimi ir trumpa istorija padėsiančia suprasti kitiems žmonėms, ką reiškiašis negalavimas.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *